Devyniasdešimtaisiais ne tik Anglija, bet ir kitos pasaulio šalys buvo pasiskirsčiusios į dvi grupes. Vieni palaikė poproko vaikinų grupę „Take That“, o kiti rinkosi pavojingai atrodančią, „blogų berniukų“ įvaizdį sukūrusią „East 17“ grupę. Dar ir šiandien, žmonės klausosi jų dainų ir kelia klausimą: kuri grupė, visgi, geresnė?
Žmonės sakydavo, kad „Take That“ turėjo Robbie Williams, o „East 17“ – Brian Harvey, kurie buvo gerbėjų numylėtiniai. Visgi, kiekvienas abiejų grupių narys turėjo savo būrį gerbėjų, todėl dėmesio netrūko. Fanai, ypač merginos, verkdavo iš laimės grupių koncertuose ir iš liūdesio – grupėms išsiskiriant. Kiekvienas, klausęs „Take That“, stengėsi atkartoti jų aprangą, stilių, elgesį, o „East 17“ gerbėjai – atkartodavo juos.
Britų poproko grupė „Take That“ susikūrė 1990 metais. Dabar visi žino, kad grupę sudaro 5 nariai: Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald, Jason Orange ir Robbie Williams. Iš pradžių komandą sudarė tik trys nariai: Gary Barlow, Mark Owen ir Robbie Williams. Jų grupė vadinos „The Cutest Rush“. Tik vėliau prisijungė Howard Donald ir Jason Orange, kurie iki tol šoko trupėje. Abu, vėliau prisijungę vaikinai, ir „Take That“ koncertų metu daugiausia laiko šokdavo.
Vos po metų, „Take That“ išleido pirmąjį savo singlą „Do Wut U Like“. Daina buvo populiari, tačiau užtruko, kol klausytojai ją pamėgo. Vaikinai neišpopuliarėjo staiga, viskas vyko pamažu. Sulaukus klausytojų dėmesio, 1992 metais „Take That“ išleido debiutinį albumą „Take That And Party“. Albumas nukelia klausytojus į vakarėlius, kurie vyko devyniasdešimtaisiais. Dainos skamba kaip tos, kurių klausosi tavo mama, tačiau pastebi, kad tai domina ir tave, galiausiai, pradedi klausytis jų pats. „Take That And Party“ nostalgiškas, jaukus ir pralinksminantis albumas, primenantis diskotekas.
Minia šėlo dėl „Take That“, žmonės norėjo lankytis koncertuose, albumai, naujos dainos vis greičiau pasiekdavo klausytojus ir vis dažniau tapdavo klausomiausiomis dainomis ne tik Anglijoje, bet ir kitose šalyse. Visgi, 1995 metais Robbie Williams nusprendžia pradėti solo dainininko karjerą. Praleistus metus su grupe dainininkas vadino „kalėjimu“, nes tuo metu visai grupei griežtai nurodinėdavo vadybininkai, Jiems buvo nurodyta ką rengtis, kaip elgtis, kiekvienas žingsnis turėjo būti aptartas su vadybininkais. Net pasitraukus iš grupės, Robbie Williams negalėjo iškart pradėti solo karjeros, nes jį varžė pasirašyta sutartis. Atsiskyrusiu nuo grupės Robbie Williams ypač domėjosi spauda. Buvo viešai kalbama apie tai, kad jis priklausomas nuo alkoholio, narkotinių medžiagų ir yra nepataisomas mergišius. Išsvajotas solo dainininko kelias prasidėjo tik 1996 metais, kai iširo „Take That grupė“. Pirmoji Robbie Williams daina buvo „Freedom“. Jo dainos buvo drąsios, o kai kurios, viena iš jų, „Feel“, kupinos erotikos.
Po 10 metų nuo grupės išsikyrimo, „Take That“ paskelbė, kad sugrįžta kaip ketvertas, visi, išskyrus Robbie Williams. Šis sugrįžimas buvo sėkmingas, nes albumas „Beautiful World“ užėmė pirmą vietą tarp klausomiausių dainų, o singlas „Patience“ net keturias savaites laikėsi aukščiausioje vietoje. Grupės fanai rodė didelį palaikymą, nes jų mylimos grupės sugrįžimas prilygo stebuklui. Praėjus dar penkeriems metams, į grupę grįžta penktasis narys Robbie Williams, kuris ir vėl čia ilgai neužsibuvo. 2011 metais, grupę vėl sudarė tik keturi nariai. 2014 metais pasitraukia ir Jason Orange.
2017 metais įvyksta tai, ko visuomenė mažiausiai tikėjosi. Robbie Williams užsimena apie sugrįžimą į „Take That“, vėliau su visa grupe pasirodo „XFaktoriaus“ scenoje. Šiandien visa grupė susivienijusi. Vaikinai tapo vyrais, kurie kartu į pasaulį išleido 139 dainas. Populiariausia jų daina yra „Back For Good“. Dar ir šiandien grupė neketina sustoti, planuoja pasirodymus ir net naują, greitai turintį pasirodyti albumą.
Grupė „East 17“ susikūrė metais vėliau nei „Take That“. Šios grupės kelias prasidėjo nuo Tomy Mortimer noro pradėti solo karjerą, tačiau „London Rcords“ jam buvo numatę kitokį planą. Netrukus susikūrė keturių vaikinų grupė „East 17“. Jos nariai: Tony mortimer, Brian Harvey, John Hendy ir Terry Coldwell. Tai buvo keturi skirtingi vaikinai, kuriuos vienijo vienas tikslas.
1992 metų rugpjūtį grupė debiutavo su savo singlu „House of Love“. Priešingai nei „Take That“, „East 17“ išpopuliarėjo labai greitai, todėl vos po metų pasirodė ir pirmasis albumas „Walthamstow“. Dainose dažnai jausdavosi pop ir hip hopo derinys, tai būdinga „House Of Love“, „Let It Rain“ ir kitoms dainoms.
„East 17“ buvo nestandartinė vaikinų grupė, nes jų dainos nebuvo vien linksmos, švelnios ar apie meilę. Kai kuriose klausytojas galėjo pajausti agresijos. Šis bruožas pastebimas tokiose dainose kaip „Steam“. „East 17“ dainos kalbėjo ir aktualiomis, kai kada pavojingomis temomis. Galima rasti politinių poteksčių. Daina „Let It Rain“ pasakoja apie karą, taiką, lygybę. Meilę ir net 1992 metais pasirašytą Europos Sąjungos sutartį (Mastrichto sutartį). Tikriausiai dėl tokio įvairaus, netikėto ir unikalaus repertuaro grupė sulaukė tiek daug gerbėjų ir skyrėsi iš kitų.
Praėjus keleriems metams, vaikinų grupės įvaizdį sudrumsčia įvykis, kai Brian Harvey buvo užtiktas apsvaigęs nuo narkotikų, Tą kartą Brian Harvey teigė, kad vartoti narkotikus yra gerai, o būtent ekstazi žmones paverčia geresniais. Po tokių grupės nario pasisakymų, visuomenėje kilo prieštaringos nuomonės: vieni palaikė atlikėją, kiti jį smerkė, o kiti tai laikė paprasčiausia klaida. Po kelių mėnesių Brian Harvey pasitraukė iš grupės ir tokį pasirinkimą argumentavo kaip grupės narių skirtingą požiūrį į kūrybą. Vėliau, 2005 metais jam buvo diagnozuota depresija. Vaikinas prie grupės buvo prisijungęs dar du kartus, tačiau trečią, paskutinį kartą, ją paliko 2013 metais.
Tais pačiais metais, kaip ir Brian Harvey, iš grupės pasitraukia ir Tony Mortimer, kuris buvo pagrindinis dainų autorius. Netekusi šio nario, grupė iširo. Grupė susivienijo 1998 metais ir buvo pervadinta į „E-17“. Išleido singlą „Each Time“, tačiau be Tony Mortimer, grupė buvo nesėkminga ir jau 1999 visi nariai pasuko skirtingais keliais.
2006 metais „East 17“ gerbėjai vėl turi vilties, nes grupė vėl atsinaujina su visais nariais. Visuomenė tikėjo, kad jų mėgstama grupė bus tokia, kokia buvo iki 1996 metų, tačiau kyla dar vienas konfliktas tarp Brian Harvey ir Tony Mortimer. Vaikinai tarpusavyje net susimuša, po aršaus konflikto Tony Mortimer vėl palieka grupę. Grupė be jo gyvuoja dar 3 metus, o 2010 metais grįžta ir pats Tony Mortimer. Kai vėl, grįžus Tony Mortimer, viskas atrodo gerai, Brian Harvey nustoja lankytis repeticijose, praleidinėja koncertus. 2013 metais abu atlikėjai palieka grupę.
„East 17“ gerbėjai jaudinosi dėl grupės likimo. Išties, grupės nariai labai dažnai keitėsi, tačiau ji gyva dar ir šiandien, tik jos sudėtis jau visai kitokia. Dabar „East 17“ sudaro trys nariai: Terry Coldwell, Robbie Craig ir Joe Livermore. Nuo 2020 metų, Terry Coldwell yra vientintelis pastovus „East 17“ narys.
90-jų reportažas apie grupių varžybas:
Taigi, abi grupės buvo mylimos ir turėjo minias gerbėjų, nes abi buvo vienodai geros. Jų muzika, įvaizdis ir elgesys – visiškai skirtingi, tačiau abiejų kelias – sėkmingas. Tiek „Take That“, tiek „East 17“ savo kely patyrė nuosmukių ir pakylimų, išsiskyrimo ir susivienijimo momentų. Šiandien, kaip ir devyniasdešimtaisiais, „Take That“ gerbėjas atsakytų, kad ši grupė geriausia, o „East 17“ gerbėjas – kad geriausia ji.