Autorius, Martin Bailey atskleidė naujų faktų, kurie pagaliau gali pateikti įrodymų apie slapčiausias meno pasaulio akimirkas.
Mes visi žinome seną pasaką ir kaip ji parodė meninės beprotystės bedugnę.
1888 m. Gruodžio 23d., Vincentas Van Gogas susiginčijęs su nuomininku, menininku Gogenu, grįžo į savo kambarį ir pasiėmęs peilį nusipjovė kairiąją ausį, nutraukęs ją nuo galvos, suvyniojo į popierių ir nunešė ją moteriai, kuri gyveno tame pačiame name. Policijos pareigūnas menininką kitą rytą rado be sąmonės ir nuvežė jį į ligoninę.
Van Gogas atsibudo be jokio prisiminimo apie praeito vakaro įvykius, jam buvo diagnozuota „ūminė manija su bendraisiais kliedesiais“ ir menininkas buvo laikomas ligoninėje Arlyje. Kelis ateinančius mėnesius jis išeidavo ir vėl grįždavo į ligoninę, kol galiausiai pats paprašė prieglobsčio Saint Remio provincijoje. Kaip tik čia jis nutapė garsiausią piešinį 1889m. „Žvaigždėta naktis.“
Meno istorikus daugiau nei šimtmetį glumino Van Gogo motyvacija savęs žalojimui, bet rašytojas Martin Bailey teigia, jog jis pagaliau rado įrodymų šiai priežasčiai pagrįsti. Teigdamas, jog tai buvo įkvėpta ne ginčo su Gogenu, bet žinių, jog jo brolis Teo, kuris palaikė jį finansiškai bei emociškai, susižadėjo.
Nors anksčiau buvo manoma, kad apie sužadėtuves jis sužinojo po to kai nusipjovė ausį, Bailey nauja knyga „Pietų studija“ teigia, jog Van Gogas iš tikrųjų viską sužinojo iš Teo laiško atsiųsto tą pačia dieną. Laiške buvo 100 frankų ir žinia, jog Jo Bonger sutiko tekėti už Teo, nors prieš tai buvo jo atsisakiusi.
Bailey pabrėžia, kad Teo jau buvo parašęs savo motinai su prašymu vesti, o Jo tuo tarpu parašė savo vyresniajam broliui, kurio telegrama su sveikinimu atvyko Gruodžio 23d. Bailey yra įsitikinęs, kad Teo tūrėjo parašyti Vincentui tuo pat metu, o tai reiškia, jog laiškas būtų atvykęs į menininko namus tą pačia 23d.
Bailey taip pat pateikia įrodymų, kad Van Gogo žymioji lova vaizduojama 1888 m. piešinyje „Miegamasis,“ taip pat pažymi vietą, kur jis buvo rastas kitą rytą, krauju išteptuose pataluose, Geltonajame Name, Arlyje, gali būti išlikusi. Jis tiki, jog ji gali stovėti mažame Olandijos miestelyje, Boksmere.