Sotheby's archyvo nuotr.

Paslaptingajam kolekcionieriui šių metų liepos 9-oji tapo įsimintina, kadangi jis investavo į tobuląjį, kriaušės formos deimantą. Jo vertė siekia 12,3 milijonus JAV dolerių. Kai tik Sotheby‘s aukciono organizatoriai paskelbė apie prieinamą galimybę atsiskaityti kriptovaliutomis, netrukus atsirado ryžtingas pirkėjas.

Skaitmeniškai išprusę pirkėjai

Brangakmenį, kuris pavadintas ,,The Key 10138”, specialistai įvardija idealiu tiek išoriškai, tiek savo vidumi, kadangi nepastebimas nė vienas trūkumas. Jis priskiriamas D spalvų kategorijai bei iš visų baltųjų deimantų įvertintas labiausiai ir laikomas aukščiausios klasės akmeniu. Sotheby‘s aukciono pirmininko pavaduotoja Azijos padalinyje Wenhao Yu atskleidžia, jog būtent šis 101 karato deimantas yra antrasis didžiausias kriaušės formos brangakmenis, parduodamas viešai.

Jis taip pat yra vienas iš vos dešimties deimantų, kažkada pasirodžiusių aukcione, kurių kokybė įvertinta daugiau nei šimtu karatų. Užsimenama, jog penktadienį vykęs aukcionas sulaukė itin daug naujų susidomėjusiųjų, ne tik tradicinių kolekcionierių. Šis brangakmenis ir jo pardavimas įvardijamas kaip naujojo etapo pradžia. Taip padaryta dėl įvairių istorinių ypatybių, deimantai laikomi galios ir laisvės simboliu. Šis pardavimas yra ypatingas ir dėl to, jog tai pirmieji kartai, kuomet antikvariniai ir simboliniai objektai įsigyjami už žmonijos naująją, universalią valiutą.

‘Organizatoriai neatskleidžia, kuria kriptovaliuta anonimas kolekcionierius atsiskaitė už brangenybę, tačiau pabrėžia, kad tokie pirkiniai byloja apie augančią skaitmeniškai išprususią kartą. Gegužę Sotheby‘s aukcionų rūmai sudarė bendradarbiavimo sutartį su amerikiečių ,,Coinbase“ bendrove, besiverčiančia kriptovaliutų keitimu. Būtent nuo tada kolekcionieriams ir suteikiama teisė išnaudoti kriptovaliutas.

Ne vienas aukcionų centras priima kriptovaliutų investicijas į stambius pirkinius. Įvairūs meno dirbiniai, paveikslai, informaciniai žetonai, užtikrinantys duomenų saugumą ir ilgalaikę nuosavybę, išduodami už skaitmeninius pinigus. Birželį Sotheby‘s surengė aukcioną amerikiečių menininko Keith Haring darbams parduoti. Buvo atverta galimybė investuotojams su kriptovaliutomis. Paveikslas, vaizduojantis figūrą ir kompiuterį vietoje galvos, buvo parduotas už apytiksliai 6 milijonus JAV dolerių. Tačiau organizatoriai vis vien neatskleidė atsiskaitymo būdo. Taip pat anksčiau, šiais metais už kriptovaliutas parduotas meno Banksy kūrinys, imituojantis Molotovo kokteilį. Vaizduojamas vyras, metantis puokštę gėlių, kūrinys parduotas už maždaug 12,9 milijonus svarų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: