Kaltinamajam riaušių prie Seimo byloje Lukui Dolotovui praleidus 9 iš 10-ties teismo posėdžių, prokurorai prašo sugriežtinti vyrui taikomą kardomąją priemonę, tai yra jį suimti. Vilniaus miesto apylinkės teismo iniciatyva posėdis dėl L. Dolotovo elgesio buvo surengtas trečiadienį.
„Prokurorai prašo sugriežtinti kaltinamajam taikomą kardomąją priemonę ir skirti suėmimą“, – Eltai sakė Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovas spaudai Giedrius Janonis. Šiuo metu minimam kaltinamajam taikoma kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Teismo duomenimis, L. Dolotovas dalyvavo tik viename, tai yra pirmame, vykusiame balandžio 26 d., teismo posėdyje riaušių prie Seimo byloje. Likusiuose devyniuose posėdžiuose kaltinamasis nedalyvavo.
Rugsėjo 27 d. L. Dolotovas teismo posėdyje bandė dalyvauti nuotoliniu būdu, bet teismo kompiuteryje nebuvo matomas nei L. Dolotovo vaizdas, nebuvo girdimas ir joks garsas.
„Kaltinamasis buvo įspėtas, kad privalo dalyvauti gyvai spalio 11 d. teismo posėdyje, tačiau advokatui jau posėdžio dieną į telefoną atsiuntė SMS, kad serga ir nepateikė jokių dokumentų, o spalio 25 d. posėdyje vėl nedalyvavo“, – nurodė Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovas G. Janonis. Vilniaus miesto apylinkės teismas sprendimą dėl kardomosios priemonės L. Dolotovui keitimo sprendimą žada paskelbti lapkričio 30 d.
Kaltinimai – 87 asmenims ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. Vienam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.
Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas-Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, iš Vilniaus „Juventos“ gimnazijos atleista mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė, kovinio sporto atstovas Arnoldas Misiūnas.
Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.
Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.
2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.
Gytis Pankūnas (ELTA)